« Ožujak 2024 »

Terenska nastava u Vukovar
Autor: Marija Smiljanić, 18. 12. 2017.

U ranim jutarnjim satima dana 13. prosinca 2017. učenici 8. razreda krenuli su na dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar u pratnji učiteljice povijesti i razrednice. Cilj ove terenske nastave koju provodi Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaju obrane Vukovara.

Odmah po dolasku, učenicima je predstavljen detaljan raspored aktivnosti. Prvi dan učenici su slušali predavanja Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Poslijepodne je bilo predviđeno za obilazak muzeja. Posjetom Gradskom muzeju Vukovar i Muzeju vučedolske kulture učenici su imali priliku upoznati povijesnu i kulturnu baštinu grada Vukovara, a zatim su slobodno vrijeme iskoristili za šetnju centrom grada u pratnji učiteljica. Program prvog dana završio je odlaskom u disko što je učenike posebno obradovalo.

Drugi dan započeo je odjavom iz hostela i doručkom, a zatim su učenici obilazili memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara (Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put, Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Ovčaru i izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar). Dvodnevni posjet Vukovaru završio je Školom mira, predavanjem čiji je cilj da učenici odnesu svojim domovima poruku mira, nenasilja i tolerancije te kvizom znanja na kojem su naši učenici osvojili 4. mjesto.