« Travanj 2024 »

OBAVIJESTI VEZANE ZA UPIS DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
Autor: Ida Galić, 17. 3. 2021.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

Upravni odjel za prosvjetu kulturu i šport SMŽ objavio je Obavijest o pregledu djece prije upisa u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022. za područje Sisačko-moslavačke županije koje je pogođeno potresom i upisu djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022. Navedeno prilažemo u privitku ove objave.

Za lakše snalaženje u svim aktivnostima koje je potrebno odraditi prije upisa u 1. razred, za Vas smo složili sljedeći hodogram aktivnosti.

PRVI KORAK: pregledi kod školske liječnice

Školska liječnica, dr. Fabijanić obavit će preglede djece dorasle za upis u 1. razred u utorak, 23.3.2021. u prostoru Osnovne škole Ivo Kozarčanin. Kod odgajateljica se nalazi tablica s terminima pa molim sve roditelje da se upišu u željeni termin te se istih pridržavaju pri dolasku na preglede kako bi se izbjeglo nepotrebno zadržavanje u prostorima škole. Također, podsjećam se da prilikom dolaska u školu radi pregleda djeteta potrebo pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera.

Kod odgajateljica u vrtiću možete preuzeti i upitnik za roditelje koji je potrebno ispuniti, uslikati i tri dana prije pregleda poslati emailom na adresu liječnice: suzana.fabijanic@zzjz-sk.hr

Iznimno, ispunjeni upitnik možete ponijeti i osobno na dan pregleda.

Na liječnički pregled potrebno je donijeti:

• važeću zdravstvenu iskaznicu- OIB djeteta
  •  iskaznica imunizacije djeteta
  • zdravstveni karton nadležnog pedijatra
  • popis dodatne dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, mišljenje predškolske ustanove o razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)
  • ispunjenu zubnu putovnicu koju izdaje doktor dentalne medicine nakon provedenog pregleda i dijagnostičko-terapijskih postupaka
  • upitnik za roditelje (ako već niste poslali e-mailom)

DRUGI KORAK: dogovor za termin razgovora kod školske pedagoginje

Nakon pregleda kod školske liječnice, javite se pedagoginji kako biste dogovorili termin razgovora u svrhu utvrđivanja zrelosti djeteta za polazak u školu.

Ukoliko dijete posjeduje medicinsku dokumentaciju o eventualnim zdravstvenim poteškoćama zbog kojih bi se morao pokrenuti postupak utvrđivanja primjerenog oblika školovanja djeteta, molimo Vas da je ponesete sa sobom prilikom dolaska na razgovor kod školske pedagoginje.

TREĆI KORAK: upisi u prvi razred

Upisi u 1. razred Osnovne škole Ivo Kozarčanin obavljat će se 1., 2. i 4. lipnja 2021. godine. Na dan upisa u školu roditelj djeteta treba donijeti liječničko uvjerenje.

Ukoliko imate bilo kakvih nejasnoća, slobodno se obratite na službeni kontakt škole- u tajništvo ili pedagoginji.

S poštovanjem,

Ida Galić, pedagoginja