« Travanj 2024 »

Akcija sadnje čarobnog vrta maćuhica u školi
Autor: Manuela Pritula, 7. 11. 2023.

Danas su učenici Ekološke skupine petog razreda, u društvu pojedinih učenika šestog i sedmog razreda, zajedno s učiteljicom Prirode Manuelom i kuharom Draganom, uspješno proveli akciju sadnje čarobnog vrta maćuhica na školskom dvorištu. Cilj ove inicijative bio je estetsko uređenje školskog prostora te učenje o odgovornom odnosu prema prirodi.
Prije same akcije, učenici su kroz informativnu lekciju stekli osnovna znanja o maćuhicama. Opremljeni priborom i sadnicama, učenici su s veseljem posadili maćuhice, stvarajući tako čarobni vrt koji će krasiti školu.

Ova akcija nije samo uljepšala okoliš škole, već je potaknula osjećaj odgovornosti prema prirodi među učenicima. Galerija fotografija dokumentira radost i trud učenika tijekom ove aktivnosti.

Ova inicijativa ističe važnost praktične edukacije o prirodi i pokazuje kako zajednički rad učitelja, učenika i lokalne zajednice može rezultirati ljepšim i odgovornijim okolišem.

Hvala svima na doprinosu u očuvanju ljepote prirode u našoj školi!