Zajedno za Zemlju!
Autor: Manuela Pritula, 22. 4. 2024.

Obilježili smo Dan planete Zemlje na način koji će zasigurno ostaviti trajan utisak! Pod vodstvom učiteljice Prirode, učenici su se okupili kako bi posvetili vrijeme razmišljanju o važnosti naše Zemlje i načinima na koje možemo pridonijeti njezinoj zaštiti.

Učenici Ekološke skupine petog razreda su pokazali svoju kreativnost i vještine recikliranja izrađujući modele Zemlje koristeći stare CD-ove. Njihovi modeli su ne samo estetski lijepi, već i podsjetnik na važnost očuvanja našeg planeta.

Peti razredi su se angažirali na osobnom nivou, ispisujući svoje ideje kako pomoći planeti Zemlji u borbi protiv daljnjeg onečišćenja. Njihove ideje su inspirativne i pokazuju kako čak i najmanje promjene u našim svakodnevnim navikama mogu imati veliki utjecaj.

Učenici šestih razreda su se upustili u izračunavanje svojeg ekološkog otiska na planet Zemlju, što je potaknulo duboko promišljanje o našem utjecaju na okoliš te potrebu za promjenom navika kako bismo postali odgovorniji prema planetu.

Ovim događajem pokazali smo koliko je važno raditi zajedno kao zajednica kako bismo sačuvali našu prekrasnu planetu Zemlju.

Neka ovi mali koraci koje smo poduzeli danas postanu dio veće slike održivosti i brige za buduće generacije. Svi zajedno možemo napraviti razliku!