Priredba povodom blagdana svetog Nikole

Dana 6. prosinca u Hrvatskom domu održana je priredba povodom blagdana svetog Nikole. Tom prigodom učenici i učitelji naše škole pripremili su prigodan program, a Općina Hrvatska Dubica osigurala je poklone za svu djecu.
Voditeljice priredbe, učenice Maja i Katarina, najavile su kako će ovom školskom priredbom naši učenici pokazati što znaju, kako se vladaju, recitiraju, pjevaju, plešu i glume. Njihove riječi i poruke dopunila je i ravnateljica u kratkom prigodnom obraćanju mnogobrojnoj publici koja je došla podržati najmlađe.

Program je započeo zbor učenika viših razreda otpjevavši pjesmu Svetom Nikoli, a zatim su se na pozornicu prvi popeli polaznici vrtića koji su svojom simpatičnošću i spontanošću osvojili sve prisutne. Bogat program nastavili su učenici nižih razreda pa su tako prvašići pripremili i ples i recitaciju, a oni hrabriji su i zapjevali. Učenici 2. razreda predstavili su se recitacijom Pismo svetom Nikoli, a zatim su na pozornicu izašli učenici 3. razreda koji su sa svojom učiteljicom prikazali čak tri različite točke. Oni su nas svojim nastupima podsjetili da je pred nama vrijeme slavlja, ljubavi, dobrote, zajedništva, veselja i vrijeme kad u svakom srcu neka iskra zasvjetluca. Svoj nastup, kao veliki navijači, zaokružili su i jednom kratkom navijačkom točkom koja je podigla atmosferu u publici.

Iskusni plesači 4. razreda na pozornici su se predstavili dvama plesovima, a svojim su nastupima uspjeli rasplesati i publiku. Na kraju priredbe zbor je svojim pjesmama pozvao svetoga Nikolu koji je na pozornici podijelio slatke poklone, a one najmlađe iznenadio je i dolazak Krampusa. Tako je u veselom raspoloženju i uz poklone završena još jedna školska priredba.