Županica Lovrić Merzel posjetila Osnovnu školu "Ivo Kozarčanin" Hrvatska Dubica
Autor: Štefica Debogović, 9. 6. 2011.

Sisačko-moslavačka županica Marina Lovrić Merzel i zamjenik županice Andrija Rudić posjetili su Osnovnu školu "Ivo Kozarčanin" Hrvatska Dubica u četvrtak, 9. lipnja. Povod posjeta je završetak ugradnje nove stolarije u školskoj kuhinji i holu škole, te obnova dijela fasade školske zgrade. Vrijednost radova je 120.000 kuna. Tom prigodom županica je razgovarala s ravnateljicom škole Suzanom Vogrinc o potrebi daljnjih ulaganja u obnovu prostora i opreme.

"Naše škole na području posebne državne skrbi u dobrom su stanju i zadovoljavaju sve propisane standarde. Tako je i s ovom školom! Lijepo je uređena, a okoliš ove eko-škole je doista predivan pa se odmah vidi kako dobro ravnateljica radi svoj posao i kako su i učenici vrlo vrijedni", županica je izrazila zadovoljstvo viđenim. Podsjećajući kako je Sisačko-moslavačka županija u proteklih 6 godina u obnovu i opremanje svih školskih objekata uložila 77 milijuna kuna, Marina Lovrić Merzel izrazila je žaljenje zbog činjenice da na prostoru Banovine i Pounja nema puno djece. "Stoga Županija ni ne obnavlja neke područne škole", komentirala je.

Sisačko-moslavačka županija u proteklih je 6 godina u obnovnu, izgradnju i opremanje školskih objekata, te u javne potrebe u kulturi i sportu na području Općine Hrvatska Dubica uložila 5,1 milijun kuna, od čega je samo u školstvo uloženo 4,8 milijuna kuna. U tom je razdoblju izgrađena reprezentativna školska sportska dvorana, rekonstruirana je i opremljena školska kuhinja, opremljeni zbornica i uredi, rekonstruiran postojeći i izgrađen sanitarni čvor za osobe s invaliditetom, nabavljen novi školski namještaj, a nedavno je ugrađena PVC stolarija u školsku kuhinju i hol, te djelomično obnovljena fasada objekta. Osnovnu školu "Ivo Kozarčanin" Hrvatska Dubica polaze 182 učenika.

NEKOLIKO INFORMACIJA...

Sisačko-moslavačka županija u proteklih je 6 godina u obnovnu, izgradnju i opremanje školskih objekata, te u javne potrebe u kulturi i sportu na području Općine Hrvatska Dubica uložila 5,1 milijun kuna (od čega je samo u školstvo uloženo 4,8 milijuna kuna).

U tom je razdoblju izgrađena školska sportska dvorana uz Osnovnu školu, rekonstruirana je i opremljena školska kuhinja, opremljeni zbornica i uredi, rekonstruiran sanitarni čvor, izgrađen sanitarni čvor za osobe s invaliditetom, nabavljen novi školski namještaj, a nedavno je ugrađena PVC stolarija u školsku kuhinju i hol, te djelomično obnovljena fasada objekta.

Osnovnu školu "Ivo Kozarčanin" Hrvatska Dubica polaze 182 učenika.

VIDEO ;www.youtube.com/watch?v=IT3Ah9Pw_fE&feature=player_embedded

Izvor: www.smz.hr/site