« Travanj 2024 »

Predstavljanje priručnika nastalih u sklopu Projekta „Daroviti u fokusu“ u školi
Autor: Lidija Dužić Zlovolić, 7. 3. 2024.

19. veljače 2024. u školi su održane kratke edukacije za odgojno-obrazovne djelatnike naše škole na kojojima su predstavljeni priručnici za rad s darovitim učenicima na temu poduzetništva i aktivnog građanstva.

Priručnici su nastali kao rezultat rada radnih skupina pet osnovnih škola u Republici Hrvatskoj (OŠ Kistanje; OŠ Ante Kovačić, Marija Gorica; OŠ Zlatar Bistrica; OŠ Krapinske Toplice; OŠ Ivo Kozarčanin, Hrvatska Dubica) u sklopu projekta DARoviti u fokusu – izgradnja ljudskih kapaciteta u osnovnoškolskom sustavu odgoja i obrazovanja za rad s darovitim učenicima na područjima poduzetništva i aktivnog građanstva. Predstavnice naše škole, koje su sudjelovale u izradi priručnika, učiteljice Ivana Šestić Dragić, Đurđica Ilijević, Doris Čunović te ravnateljica Suzana Vogrinc, ostalim odgojno-obrazovnim djelatnicima Škole su predstavile priručnike te educirale učitelje za rad i korištenje materijala u redovnoj nastavi i izvannastavnim aktivnostima. Učitelji, prisutni na edukacijama, su izrazili zadovoljstvo konkretnim idejama i primjerima u praksi.

Čestitamo članovima radnih skupina na uspješnoj suradnji, velikom radu te rezultatima.