Naš "Smrčak" čeka učenike
Autor: Suzana Vogrinc, 17. 1. 2014.

Ima već barem 7 godina kako u parku naše škole stoji "Smrčak" kako se i službeno zove, mali drveni paviljončić, koji su nam poklonile Hrvatske šume.
Bili smo ponosni na njega. Učenici bi se tamo okupljali pod odmorom, a za lijepog vremena održavali su vanučioničnu nastavu i slobodne aktivnosti.
 Kako to obično bude, učenici su ga počeli uništavati, urezivati imena, lomiti daščice te unazad dvije godine od našeg paviljončića gotovo nije ostalo ništa osim krovića koji je djeci služio ponekad kao zaklon od kiše.
    Javljali su se roditelji, radnici sa željom da se paviljončić popravi, ali nedostajalo je dijelova.
Klupice polomljene, podnica istrunula ...... .
    Kao ravnateljica čija je uloga učiniti boravak našim učenicima i djelatnicima u školi i oko nje što ugodnijim željela sam da naš Smrčak ponovo zablista na radost svih. Počela sam tražiti potencijalne donacije koje bi našeg Smrčka ponovo oživjele. Nakon nekoliko telefonskih razgovora s predstavnicima Drvne industrije PPS Galeković iz Mraclina, upućivanje zamolbe za donaciju, u školi nas je posjetio Zdravko Bobetko, direktor predstavništva u Majuru.
    Ubrzo nakon našeg susreta, u našem parku škole pojavili su se radnici s punom opremom, donijeli su sav potreban materijal, alat i dobru volju da ožive našeg Smrčka.
Sada naš Smrčak u novom ruhu čeka proljeće, sunce, dječju igru i veselje.
     Zahvaljujemo se na donaciji, a najveća hvala biti će nasmijana dječja lica na klupici i ispod krovića našeg Smrčka.

Naš "Smrčak" u novom ruhu.