Terenska nastava
Autor: hrvoje zadravec, 18. 2. 2015.

U srijedu, 18. veljače učenici nižih razreda osnovne škole Ivo Kozarčanin iz Hrvatske Dubice zaputili su se na poučan izlet. Put ih je prvo naveo u dječji ogranak narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac u Sisku, gdje su imali priliku upoznati se sa tamošnjim zaposlenicama koje su ih objeručke prihvatile u svoj maštoviti svijet. Nakon šetnje među brojnim knjiškim i filmskim naslovima, bili su počašćeni interpretativnim čitanjem nekoliko nasumičnih naslova, nakon čega su se divili izložbi vlastitih maski izrađenih i izloženih nekoliko dana prije povodom nadolazećih maškara.

Put su nastavili posjetom sisačkom Kaptolu, gdje ih je dočekao sisački biskup mons. Vlado Košić, te predstojnica katehetskog ureda Smilja Čirko koji su im u dvorani Juran i Sofija pokazali izložbu slika Posjet pape Franje I Jeruzalemu. Nakon toga obišli su još neke od zanimljivijih prostorija, poput interne kapelice i knjižare nakon čega su „digli“ noge i prepustili se osvježenjima.

Posljednja stavka puta bo je posjet sisačkom Starom gradu, gdje su imali priliku i za druženje na svježem zraku. Napokon, kad je posljednja kap soka bila ispijena, posljednji sendvič pojeden te posljednji komad polupojedenog čipsa zdrobljen pod umornim petama, podlegli su umoru, te se blago omamljeni zaputili kući prepričati događaje znatiželjnim roditeljima.