Učimo o vodozemcima i gmazovima!
Autor: Ivana Šestić Dragić, 6. 3. 2015.

6.3.2015.održana je edukativna radionica „Vodozemci i gmazovi“ za treći razred s ciljem razvijanja ljubavi najmlađih za prirodu koja nas okružuje. Najtrajnije vrijednosti rastu zajedno s nama, a ljubav, briga i svjesnost o prirodi koja nas okružuje i koje smo i mi dio, razvija se od najranije dobi.

Edukativne kratke radionice omogućile su uključivanje učenika u učenje o gmazovima i vodozemcima i o njihovom životu ,a saznali su kako se prilagođavaju uvjetima u prirodi, kako i kada im možemo pomoći i kako se ponašati prema nekim životinjama. Radionice obuhvaća  kratko predavanje, gledanje tematskog crtića uz puno priče, smijeha i igranja. Edukativne radionice za niže razrede osnovne škole prate školski program.  Posebna vrijednost ovog programa je ostvarivanje trajne suradnje i uključivanje djece i učitelja  u zajedničku mrežu suradnika i planiranje novih aktivnosti kojima zajedno doprinosimo očuvanju i zaštiti prirode.

Predavanje nam je održala čuvarica prirode Sandra Kalabić, kem.tehničar iz Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Sisačko-moslavačke županije.

Učenici su pažljivo i sa zanimanjem pratili predavanje, posebno kada su dirali i gledali zmijsku košuljicu. Proširili su svoje spoznaje i zaključili da je potrebno čuvati i brinuti se o životinjama i prirodi oko nas.