Šalica čaja iz prirodnog raja!
Autor: Štefica Debogović, 1. 5. 2015.

Kao dugogodišnja članica Eko škole, i ove smo se godine odlučili napraviti projekt kako bismo brigu za okoliš promaknuli kao trajnu vrijednost i način življenja te ju ugradili u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava i svakodnevni život učenika, djelatnika naše Eko-škole i lokalne zajednice.Stoga je naša škola osmislila projekt naziva Šalica čaja iz prirodnog raja.

Iza naziva projekta krije se ideja branja bazge i maslačka, biljki koje na ovom području cvijetaju od mjeseca travnja do mjeseca lipnja, od kojih bi se krajem školske godine kuhao čaj te poslužio svim djelatnicima škole, učenicima, roditeljima i svim gostima završne priredbe. Educiranje učenika i poticanje na promatranje prirode, upoznavanje i korištenje samoniklog bilja u prehrani i ljekovite svrhe je misao vodilja ovog projekta.

Projekt je zamišljen u tri dijela:

1. Upoznavanje s projektom

2. Formiranje radnih skupina

3. Priprema i degustacija proizvoda

Ponosno ističemo kako su naši učenici ozbiljno prionuli na posao, što govori i činjenica da su učenici  prvog, drugog i trećeg razreda brali cvijet maslačka za čaj. Osim što su pridonijeli realizaciji projekta, naši najmanji učenici su se natjecali po razredima tko će više nabrati cvijeta maslačka. Bila je jaka konkurencija, ali su svi za nagradu i trud dobili malo bombončića, a škola velike količine maslačka za čaj koji svi sa nestrpljenjem očekuju!