70. godišnjica postojanja škole i zlatni status eko škole
Autor: Štefica Debogović, 25. 5. 2016.

U našoj školi održana je svečanost prigodom obilježavanja 70. godišnjice postojanja osnovne škole na području Hrvatske Dubice te obnavljanja statusa međunarodne eko škole koje smo šesta generacija. U program međunarodne eko škole uključeni smo već desetu godinu, zastavu podižemo šesti put. Prije dvije godine škola je dobila srebrni status eko škole, a ove godine stekla je pravo na zlatni status za 10 godina neprekidnog sudjelovanja u programu eko škola.

Podizanju zelene zastave i prigodnoj svečanosti  koja je održana 25. svibnja 2016. prisustvovali su dr. sc. Ante Kutle, predsjednik udruge «Lijepa naša», koji je nacionalni koordinator eko-škola u Republici Hrvatskoj, načelnik općine Hrvatska Dubica Tomislav Mateljak, članovi Školskog odbora i Vijeća roditelja, ravnatelji, učitelji, djelatnici škole i naravno učenici. Sve prisutne pozdravila je naša ravnateljica Suzana Vogrinc, a s nekoliko prigodnih riječi obratio se i  dr. sc. Ante Kutle. Svi prisutni mogli su uživati u pjesmama, igrokazima, recitacijama, plesovoma koje su pripremili naši učenici zajedno sa svojim učiteljima. Priredbu su  završili osmaši s pjesmom i  podjelom zahvalnica ravnateljici i svim učiteljima,  koji su  tijekom svih osam godina sudjelovali u njihovom odrastanju. Ta gesta osmaša duboko je dirnula sve (Hvala Vam osmaši).