Terenska nastava – Vukovar
Autor: Ana Mandić, 8. 2. 2019.

I ove školske godine, naši učenici 8.razreda sudjelovali su u terenskoj nastavi u sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ koji provodi Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar.
U Vukovaru smo boravili dva dana, 6. i 7. veljače 2019. Cilj je bio upoznati Vukovar i stradanja grada i njegovih stanovnika tijekom Domovinskog rata.
Prvi dan slušali smo predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. Predavanja su bila zanimljiva , poučna i nadasve emotivna. Slobodno vrijeme iskoristili smo za šetnju gradom i obilazak zanimljivih lokaliteta: šetnja uz rijeku Dunav, posjet križu na Dunavu, fotkanje u centru grada, a našlo se i vremana za šopingiranje u centru „Golubica“. U večernjim satima učenicima je organizirana zabava u disco klubu na brodu gdje su se ugodno zabavili s vršnjacima pod budnim okom njihovih učitelja i pratitelja.

Drugi dan našeg putovanja  bio je više nego aktivan. Unatoč hladnoći, obišli smo sve lokalitete predviđene ovim projektom: Memorijalno groblje, masovna grobnica na Ovčari, Vukovarska bolnica, Trpinjska cesta (groblje tenkova), Muzej hrvatskih branitelja, logori i hangari, te eksponati vojno-civilnih vozila i letjelica koji su korišteni u obrani grada.

Ovaj edukativni posjet završili smo Školom mira gdje učenci sudjelovali u međuškolskom natjecanju u kvizu znanja. Naša dva predstavnika koja su se borila za čast naše škole bila su Sara Lončar i Anton Malović.

Vratili smo se kući prepuni dojmova i novih zanja.