Dragi učenici i roditelji!
Autor: Suzana Vogrinc, 20. 4. 2020.

Dragi učenici i roditelji!

Nalazimo se u posebnim uvjetima rada i življenja  kakve do sada nismo imali niti je itko od nas očekivao da će se dogoditi. Vjerujem da smo se već privikli koliko je to moguće na novo nastalu situaciju i prihvatili je.

Svima nam  je zaista teško, kako vama roditelji, vama učenici , tako i učiteljima i meni. Ova situacija od nas svih zahtijeva nešto novo – ozbiljnost,  angažiranost, strpljenje i ljubav jednih prema drugima.

Potaknuta praćenjem rada naših učenika i učitelja koji se odvija u virtualnim učionicama, putem , Teams-a,  Viber-a  i  WhatsApp-a, uočila sam, a i upozorena od strane nekih učitelja da neki učenici nisu ozbiljno shvatili ovaj vid učenja, te ne izvršavaju svoje zadatke – nikako ili sa velikim zakašnjenjem.

Pohvaljujem učenike koji su zaista revni u učenju te na vrijeme šalju zadatke, a ako imaju problema javljaju učiteljima koji im tada omogućuju rješavanje problema putem nekih drugih metoda i aplikacija.

ZNAČI BITNO JE JAVLJATI SE I TRUDITI SE URADITI ZADAĆU!

Dragi učenici kojih se tiče upozorenje da se trebate javljati, poslati zadaću i slično, a vi se unatoč svim pozivima učitelja oglušujete ili mislite da ste na praznicima,  mogu vam jasno napisati da :

„NISAM ZADOVOLJNA VAŠIM PONAŠANJEM“.

Učitelji moraju dobiti povratnu informaciju o vašem radu, a ako je ne dobiju, s pravom zaključuju da niste radili.

Imate mogućnost zvanja i kontaktiranja svojih učitelja  na sve načine, i iskoristite njihovo razumijevanje da možda nije dobar internet ili da ste imali problema, ali nemojte ignorirati upozorenja kojima vas pozivaju da uradite zadaću.

Ovo moje obraćanje vama učenici i roditelji je dobronamjerno kako bi se učenici trgnuli, uozbiljili i odradili što je potrebno. Vas roditelje molim da pratite rad vaše djece i provjeravate što su dužni učiniti. Pregledajte e- Dnevnike,  zabilješke učitelja, kao i učenikove  zadaće.

Svaki roditelj može nazvati razrednika i dobiti povratnu informaciju o svom djetetu. Nemojte čekati da vas učitelji zovu, a pogotovo da vas ja zovem, jer to znači da učenik ne radi, ili ne radi dovoljno!

Želim vam svima puno strpljenja i motiviranosti da uspijemo ovu zaista tešku Nastavnu godinu završiti sretni i zadovoljni, a posebno –ZDRAVI.

Sve vas srdačno pozdravljam i očekujem da će sve biti dobro te da će oni učenici koji nisu shvatili da je ovo NASTAVA, što prije stići odraditi propušteno i javiti se svojim učiteljima.

Hvala vam dragi učenici i roditelji za sve dobro što činite i ostanite mi svi zdravi i veseli!

S poštovanjem, vaša ravnateljica, Suzana Vogrinc