Početak nastavne godine 2020./2021.- obavijest za roditelje
Autor: Ida Galić, 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

U ponedjeljak, 7.9.2020., počinje nova nastavna godina za sve učenike naše škole. Zbog uvjeta u kojima započinjemo s novom nastavnom godinom, HZJZ i MZO izdali su upute za organizaciju rada odgojno-obrazovnih ustanova te Vas molimo da ih pročitate.

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije covid-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. : https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute_vrtici_i_skole_24_08_2020_HZJZ-1.pdf

Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID - 19: https://mzo.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti//Modeli%20i%20preporuke%20za%20provedbu%20nastave%20u%202020-2021%2029.8.2020.pdf

Škola je, po preporukama HZJZ i MZO, poduzela sve mjere kako bi zaštitila zdravlje Vaše djece i djelatnika naše škole te su osigurani  svi uvjeti za siguran polazak djece u školu uz pridržavanje epidemioloških mjera. Zbog sigurnosti djece u školi, Uputama su preporučene mjere kojih se svi, a to znači i roditelji djece/učenika, trebaju pridržavati.

Pod opširnije pogledajte na koji će način biti organizirana nastava u našoj školi, a u privitku prilažemo najvažnije upute za roditelje za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 koje obavezno pročitajte.

U ponedjeljak 7.9.2020. u 8:00 sati počinje nastava za sve učenike naše škole, a nastava će se odvijati prema modelu A što podrazumijeva sljedeće:

Model A podrazumijeva to da se svi učenici obrazuju u školi licem u lice uz pridržavanje epidemioloških Uputa. Ograničenja su takve prirode da prostorni i kadrovski uvjeti omogućuju provedbu obrazovnog procesa u školi uz poštivanje epidemioloških mjera. Pretpostavka za to je pojačana osobna higijena, dezinfekcija ruku i poštivanje najvećega mogućega fizičkog razmaka kod učenika od I. do IV. razreda osnovne škole, a kod učenika od V. do VIII. razreda osnovne škole u učionicama osiguran fizički razmak od 1,5 m. Za učenike koji spadaju u izrazito vulnerabilnu skupinu, o čemu nadležni liječnik izdaje potvrdu, kao i za učenike koji su odsutni iz škole jer su COVID pozitivni i koji su u samoizolaciji, nastava se organizira kao nastava na daljinu.

Tijekom izvođenja određenih oblika nastave (npr. izborne nastave, nastave stranih jezika, dodatne i dopunske nastave), a gdje nije moguće osigurati razmak od 1,5 m i koje pohađaju učenici različitih razrednih odjela (npr. pravoslavni vjeronauk i Informatika), predmetni učitelji i učenici trebaju nositi zaštitne maske.

Nastava će se i dalje odvijati u jednoj smjeni, a za učenike će kao i do sada biti organiziran prijevoz. Važno je da učenici pri dolasku i odlasku iz škole sjedaju uvijek na isto mjesto te da se pridržavaju epidemioloških mjera (održavanje razmaka, nošenje zaštitnih maski).

Za prvi dan škole potrebno je da roditelji osiguraju zaštitnu masku za dijete koje će prvi dan u školu dolaziti autobusom, a u školi će svako dijete dobiti 2 zaštitne maske (dvoslojne, perive) koje će koristiti pri odlasku i dolasku u školu školskim autobusom ili tijekom boravka u školi kada je to potrebno (npr. na pravoslavnom vjeronauku ili Informatici).

Sve ostale važne informacije učenici će dobiti prvi dan škole od svojih razrednika (raspored sati, upute za ulazak i izlazak iz škole, upute za boravak u školi, itd.).

Ravnateljica, Suzana Vogrinc